۱. مجوز

دفاتر پیک موتوری زیر نظر مستقیم اتحادیه و سازمان های حمل و نقل شهر مربوطه می باشند و برای اخذ مجوز تایید سازمان شهرداری منطقه ، راهنمایی و رانندگی و اداره اماکن نیز الزامی است

شرکت های حمل و نقل آنلاین در واقع یک شرکت کامپوتری می باشند تنها با اخذ مجوز از سازمان فن آوری اطلاعات

۲. موقعیت و وضعیت​

دفاتر پیک موتوری میبایست دارای پارکینگ و استراحتگاه در همان موقعیت دفتر برای رانندگان باشند.

شرکت های حمل و نقل آنلاین برای رانندگان پارکینگ و استراحتگاهی ندارند و حتی خود شرکت های حمل و نقل هم معمولا در شهر و استان دیگری قرار دارند.

دفاتر پیک موتوری نمیبایست در نزدیکی مراکز درمانی ، مراکز آموزشی ، مناطق مسکونی و یا هرمکانی که صدای موتور باعث آزار و اذیت همسایگان گردد باشند و در صورت چنین شرایطی از سازمان های مربوطه مجوز صادر نمیگردد.

شرکت های حمل و نقل آنلاین به دلیل اینکه زیر نظر سازمان حمل و نقل نمیباشند بدیهی است از قوانین مربوطه نیز پیروی نمی کنند و رانندگان می توانند به اختیار خود در هر مکانی وسیله را پارک کرده و در انتظار سرویس بعدی باشند.

دفاتر پیک موتوری دارای خطوط تلفن و اپراتور جهت پاسخگویی و ثبت سرویس های  مربوطه میباشند و بعضی از دفاتر نیز امکان سرویس دهی از طریق وب سایت های خود را دارا میباشند.

شرکت های حمل و نقل آنلاین تنها از طریق نصب نرم افزار و بستر اینترنت قادر به سرویس دهی هستند.

​۳. سرویس دهی ​

هنگام گرفتن سرویس از دفاتر پیک موتوری اتحادیه به دلیل تماس تلفنی امکان دیدن عکس راننده و سایر مشخصات وجود ندارد و اگر مشتری این اطلاعات را نیز بخواهد میبایست در ادامه تماس خود موارد فوق را جویا شود. البته اگر سرویس خود را از طریق وب گرفته باشید مشخصات راننده به صفحه شخصی شما ارسال میشود.

هنگام قبول سرویس شما از طرف شرکت های حمل و نقل انلاین مشخصات راننده به نرم افزار گوشی شما ارسال میگردد.

آدرس: اصفهان – نظرشرقی – مجتمع جلفا – دفتر پیک موتوری انلاین سپاهان اصفهان

۰۳۱۳۶۲۷۶۰۳۰        ۰۳۱۳۶۲۴۲۲۰۰