۱. مجوز

– دفاتر پیک موتوری زیر نظر مستقیم اتحادیه و سازمان های حمل و نقل شهر مربوطه می باشند و برای اخذ مجوز تایید سازمان شهرداری منطقه ، راهنمایی و رانندگی ، اداره اماکن و اتحادیه مربوطه نیز الزامی است.

– شرکت های حمل و نقل آنلاین در واقع یک شرکت با زیرساخت های نرم افزاری تحت وب می باشند و برای  اخذ مجوز تنها تایید سازمان فن آوری اطلاعات لازم را دارند.


۲. موقعیت و وضعیت​

– دفاتر پیک موتوری میبایست دارای پارکینگ و استراحتگاه در همان موقعیت دفتر برای رانندگان باشند.

– شرکت های حمل و نقل آنلاین برای رانندگان پارکینگ و استراحتگاهی ندارند و حتی خود شرکت ها هم معمولا در شهر و استان دیگری قرار دارند.

– دفاتر پیک موتوری نمیبایست در نزدیکی مراکز درمانی ، مراکز آموزشی ، مناطق مسکونی و یا هرمکانی که صدای موتور باعث آزار و اذیت همسایگان گردد باشند و در صورت چنین شرایطی از سازمان های مربوطه مجوز صادر نمیگردد.

– شرکت های حمل و نقل آنلاین به دلیل اینکه زیر نظر سازمان حمل و نقل نمیباشند بدیهی است از قوانین مربوطه نیز پیروی نمی کنند و رانندگان می توانند به اختیار خود در هر مکانی وسیله را پارک کرده و در انتظار دریافت سرویس باشند.


​۳. قوانین و قرارداد مشتری

– به دلیل اینکه هیچ قراردادی بین مشتری و دفتر به امضاء نمی رسد مجموعه قوانین حمل و نقل درون شهری بر کلیه دفاتر پیک موتوری اتحادیه و موتورسواران این دفاتر لازم الاجرا میباشد.

– دریافت خدمات از شرکت های حمل و نقل آنلاین تنها منوط به نصب نرم افزار شرکت میباشد که در آن هم شرکت قرارها و اصول کاری فیمابین خود و مشتری را توضیح داده است و مشتری پس از قبول این قوانین و تایید موافق هستم امکان نصب کامل نرم افزار و دریافت خدمات از شرکت فوق را دارد و بدیهی است در صورت بروز مشکل رای داوری نیز بر اساس متن فوق امضاء شده صادر میگردد.


​۴. نحوه قبول خدمت

– دفاتر پیک موتوری اطلاعات و درخواست های مشتریان را توسط اپراتورها از طریق خطوط تلفن و نرم افزارهای اجتماعی دریافت می نمایند و برای انجام به نیروهای پیک مربوطه انتقال می دهند.

– برای دریافت خدمات از شرکت های حمل و نقل آنلاین میبایست پس از قبول و تایید قوانین مربوطه شرکت ، نرم افزار مربوطه را نصب نمود و پس از ثبت  آدرسها ، شماره تلفن ها ، نام و نام خانوادگی ها و سایر مشخصات توسط مشتری ، اطلاعات فوق در اختیار رانندگان قرار میگیرد و در صورت انتخاب و قبول راننده خدمت فوق انجام میگیرد.


آدرس: اصفهان – نظرشرقی – مجتمع جلفا – دفتر پیک موتوری انلاین سپاهان اصفهان

۰۳۱۳۶۲۷۶۰۳۰        ۰۳۱۳۶۲۴۲۲۰۰